plus minus gleich
toggle
toggle

Olkuski Klub Sportowy "SŁOWIK"

Email Drukuj PDF

Olkuski Klub Sportowy SŁOWIK jest prawnym następcą Osiedlowego Ludowego Klubu Sportowego POMORZANIN, którego korzenie sięgają lat czterdziestych ubiegłego wieku. W lipcu 2010 roku decyzją Walnego Zgromadzenia została nadana Stowarzyszeniu nowa nazwa, zmieniono siedzibę i wybrano nowy Zarząd Klubu, w skład którego wchodzą:Jarosław Konieczny – Prezes Zarządu
Rafał Pięta – Wice Prezes Zarządu
Anna Tylec – Skarbnik
Andrzej Polakowski – Sekretarz
Jacek Haberka – Zastępca Prezesa, Członek Zarządu
Paweł Barczyk  - Członek Zarządu
Bartosz Bogdański – Członek Zarządu.

Działalność naszego Klubu skupia się na organizowaniu zajęć sportowo-rekreacyjnych dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta i okolic.

 

Wszystko, co nowe, zaczęło się w 2008 roku. Wówczas to grupka około 25 uczniów SP nr 9 w Olkuszu regularnie uczęszczała na zajęcia sobotnio-niedzielne organizowane w tutejszej Szkole oraz na Stadionie na Czarnej Górze. Gdy na osiedlu Słowiki powstało boisko ze sztuczną nawierzchnią mogliśmy, a nawet musieliśmy, rozszerzyć naszą działalność. Liczba chętnych do korzystania z naszej oferty rosła z miesiąca na miesiąc.

Młodych Uczestników naszych zajęć zapisują ich rodzice, którzy są motorem napędowym Klubu. Dzieci same wybrały nazwę i herb dla swojego Klubu, w konkursie rysunkowym. Najlepsze, a w tym przypadku wszystkie prace zostały nagrodzone, a rodzice zabrali się do napisania nowego rozdziału w dziejach sędziwego Pomorzanina, już pod szyldem OKS SŁOWIK.

Będzie to rozdział zapisany radosnymi zgłoskami co pokazały ostatnie dwa lata naszej zabawy w sport. Największą radością napawa fakt, że naszą ofertą zainteresowanych jest obecnie ponad 90-ciu chłopców w wieku od przedszkolaka do gimnazjalisty. Są wśród nich zarówno bardzo utalentowani młodzi zawodnicy jak również tacy, którzy bardzo chcą uczestniczyć w zajęciach, lecz nie za bardzo mogą. Są to dzieci upośledzone i z rodzin dysfunkcyjnych.

Największym  sukcesem Klubu jest to, że wszyscy razem dobrze się bawią, że ten lepszy pomaga słabszemu, a wszystkim sprawia to niesamowitą radość.

Chłopcy zostali podzieleni na cztery grupy wiekowe. Dwie z nich już uczestniczą w regularnych rozgrywkach, a trzecia dołączy do nich wiosną bieżącego roku.

W 2009 roku przyszedł do nas Mikołaj i rozdał naszym Zawodnikom stroje sportowe. Na Dzień Dziecka 2010 roku zorganizowaliśmy pierwszy Turniej o Puchar Słowika. W grudniu 2010 roku, po tradycyjnym już Mikołaju, zaprosiliśmy do Olkusza rówieśników z Wisły Kraków oraz kolegów z okolicznych klubów do wspólnej zabawy na sportowo. Wydaliśmy również pierwszy klubowy kalendarz na rok 2011.

Po dobrej zabawie nastał czas halowych turniejów. Tu już zabawy nie było. Dwie nasze drużyny okazały się najlepsze w Powiecie olkuskim, a trzecia – najmłodsza ograła rówieśników z Powiatu Krakowskiego na Turnieju zorganizowanym w podkrakowskich Bibicach.

A to wszystko udało się scementować dzięki składkom członkowskim, Ludziom Dobrej Woli i Wielkiego Serca oraz firmom, które wspierają naszą działalność.

Są wśród nich:

- Koksownia Przyjaźń spółka z o.o. z Dąbrowy Górniczej,

- Właściciel Firmy Złoty Róg,

- Alior Bank S.A. Oddział Olkusz,

- Właściciel Supermarketu NASZ,

- Skład Budowlany CRAS,

- Właściciel Kurier Team 2000,

- OSMA spółka z o.o.

- Dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Gimnazjum nr 4.

Wszystkim w imieniu Dzieci, Rodziców oraz Zarządu Klubu serdecznie dziękujemy. Jednocześnie prosimy - zostańcie z nami, bo ta nasza zabawa dopiero się rozkręca, a dzięki Wam może nadal trwać.

Opracował: Jacek Haberka


 

Szukaj

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Losowe zdjęcie

forum_20110125_1091163730.jpg