Razem można więcej: pomaganie im się nie nudzi

wpis w: Aktualności | 0

„Spełniamy piłkarskie marzenia” – tak brzmi hasło Olkuskiego Klubu Sportowego „Słowik”. O tym codziennie przekonuje się ponad 200 zawodników. Młodzi piłkarze swój talent wykorzystują do pomocy innym. Chęci i zapału im nie brakuje. W stowarzyszeniu „Słowiku” trenują dzieci i młodzież w wieku od 4 do 15 lat. Przez cały rok szlifują nie tylko piłkarskie umiejętności. Uczą się czegoś, co najważniejsze – niesienia pomocy innym. „Słowik” bowiem oprócz boiskowych zmagań chętnie włącza się w akcje charytatywne na rzecz tych najbardziej potrzebujących. Młodsi i starsi z prawdziwie sportowym zacięciem walczą o pomoc dla chorych dzieci.

Przedświąteczny okres to dobry czas, aby dać od siebie coś więcej niż zwykle. Tradycją stały się już Turnieje Charytatywne, gdzie oprócz grania o puchary, gramy również o zdrowie chorych dzieci. Pomogliśmy już niejednej małej duszyczce, zbierając fundusze na turnusy rehabilitacyjne i sprzęt medyczny. Mamy nadzieję, że w jakimś stopniu przyczyniliśmy się do poprawy jakości życia naszych małych bohaterów – mówi Rafał Pięta, założyciel i trener Słowika.

Młodzi piłkarze nie zapominają także o schroniskowych czworonogach. W tym roku po raz pierwszy zorganizowali akcję pod nazwą „Słowikowa Świąteczna Paka dla Bezdomnego Zwierzaka”. Zbierali karmę, koce i legowiska dla psów i kotów, które u progu Nowego Roku przekażą do schroniska „Rafik” w Bolesławiu.

Podajemy łapę psiakom, które niejednokrotnie znudziły się swoim właścicielom. Zwierzęta, podobnie jak ludzie: kochają, tęsknią i marzą o lepszym jutrze. Może całego świata nie zbawimy, ale chociaż w tym niezwykłym czasie wyślemy w obieg trochę ciepła i dobroci. A jak wiadomo, dobro lubi wracać, szczególnie do dzieci, które staramy się uczyć nie tylko gry w piłkę, ale także wychowywać na dobrych i czułych na krzywdę innych ludzi – dodaje Rafał Pięta.

Wiosną młodzi olkuscy piłkarze spod znaku Słowika organizują kolejny charytatywny turniej, tym razem na rzecz Julki Michoń z Pomorzan. „Żółto-niebieskim” pomaganie się nie nudzi! Jak widać przyjemność z uprawiania sportu łączą z pożytkiem niesienia pomocy. Tak właśnie spełniają się marzenia wielu osób – te dziecięce i piłkarskie.